Гумењар "малото момче"

Print PDF

Е,драги мои, по подолго време ви претставуваме нов модел од нашата работилница,

Го нарековме "малот момче".Тоа е вообичаено има за многу аеро модели во светот,па затоа го одбравме ова име

Направен е од балза, депрон во боја,користи елиса од 6 инчи и гума 1x5 мм поради неговата тежина и големината на елисата,

Целата убавина на овој модел на гумењар му го дава предниот дел.Тоа е кабината и надградбата на трупот кои се од депрон.Трупот е направен од балзова летвичка.

Долго време јас и моите соработници бевме во дилема дали да ставиме појака гума.Летавме со гума 1x3 мм,но потоа свативме дека со депронот добиваме   поголема тежина на моделот и затоа треба посилен гумен мотор.Тоа се покажа како исправно решение.

Моделот лета брзо,високо и стабилно.Сите делови на него се од наше производство.

 

contakt

Моментално on-line

We have 15 guests online
English Bulgarian Serbian Irish Macedonian

Посетеност на сајтот

mod_vvisit_counterДенес8
mod_vvisit_counterСевкупно204947

Соработници

Banner

Барај

Developed by sam-digital.com