Гумењар М-10

Print PDF

По подолго време повторно ви прикажуваме нов модел на гумењар.Го нарековме М-10 (иницијали од  името на еден од конструкторите).

Се работи за нискокрилец кој користи гума 1x4 мм.Потоа, елиса од 6 инчи од наше производство,а целиот е направен од депрон кој е дел од  боја а дел од депрон со основна боја.

Има стоен трап со наши тркала,а и носачот на осовината на елисата  е од наше производство.Значи главните делови на  гумењарот се од наше производство,без  да се користат делови од други производители.

Што да ви камажам.Иако крилата не се профилирани.М-10 има многу убав лет.Стабилен,мирен и слетува како пеперутка.

Вистинско задоволство е да се лета.

 

contakt

Моментално on-line

We have 13 guests online
English Bulgarian Serbian Irish Macedonian

Посетеност на сајтот

mod_vvisit_counterДенес8
mod_vvisit_counterСевкупно204947

Соработници

Banner

Барај

Developed by sam-digital.com