PACIFIC ACE одличен летач

Print PDF

Сакам да ви ги претставта Pacific Ace,одличен модел на гумен погон.Овој е направен од изофлор,специјален материјал.

Распонот на крилата е 30 инча,должината околу 600 мм.Крилата е направени со специјален метод,имаат соодветен профил.

Користи дрвена елиса од ,направена на посебен клап од лајсни од балза со дебелина од 2мм.Елисата е долга 9,5 инчи.Нејзе ја движат четири  нишки пирели гума со димензии 1x3мм.

Моделот тежи некаде ололу 45 грама.

Лета на висина од триесетина метри,а летот трае над две минути,но со подолга гума.

contakt

Моментално on-line

We have 3 guests online
English Bulgarian Serbian Irish Macedonian

Посетеност на сајтот

mod_vvisit_counterДенес103
mod_vvisit_counterСевкупно382992

Соработници

Banner

Барај

Developed by sam-digital.com