Икар 2а. гумењар

Print PDF

Овој пат ќе ви го прикажам моделот на гумен погон Икар 2а.Трупот е направен од балза 10x5mm,со должина од  31,5 сантиметри.Крилата,хоризонталецот и вертикалецот  се изработени од депрон,а покриени  се со фолија  која претставува и боја на моделот.

Користи гума 1x 4,5 мм.Го движи елиса од 6 инча.Се намотува околу 100 пати и има лет од дваесеттина секунди.Досгигнува височина од 12 до 15 метри.

Има стоен трап од жица од 0.8 мм и колца од лесна пластика.

contakt

Моментално on-line

We have 9 guests online
English Bulgarian Serbian Irish Macedonian

Посетеност на сајтот

mod_vvisit_counterДенес108
mod_vvisit_counterСевкупно460993

Соработници

Banner

Барај

Developed by sam-digital.com