Производи

Модел од балза што одлично лета

Print PDF

       

Модел на гумен погон,целосно изработен од балза,во Охрид.Користи американска елиса и три ленти на специјална гума од 3 милиметри.Одлично лета.Треба да се пушта на отворени површини.бидејќи фаќа големи висини.

Вистинско задоволство е да се лета еден ваков модел на гумењар.

Кога го пуштавме во Горица,неговиот лет го следеа голем број на рекреативци кои беа воодушевени од неговите летни способности.

Моментално on-line

We have 15 guests online

Посетеност на сајтот

mod_vvisit_counterДенес31
mod_vvisit_counterСевкупно200711

Соработници

Banner

contakt

English Bulgarian Serbian Irish Macedonian

Барај

Developed by sam-digital.com